Senet Ödenmediğinde Ne Olur


Senet Ödenmediğinde Ne Olur  - Kredim.gen.tr

Senet borcu ödenmezse alacaklı, bu alacağını bekletebilir ya da direk icra dairesini müracaat ederek icra takibini başlatabilir. İcra takibi neticesinde ödeme emri borçluya ulaştıktan sonra, 10 gün içerisinde borçlu bu borcu ödemek zorundadır ya da 5 iş günü çerisinde itiraz etmek zorundadır; bu borcun bana ait olmadığını, imzanın kendisine ait olmadığını veya çek üzerinde bir takım tahribatların yapıldığını öne sürerek.

Eğer itiraz edilmezse ve ödenmezse, icra 10 gün bitiminden itibaren o kişinin sahip olduğu bütün mal varlığından; senet miktarı, senetle ilgili icra masrafları, avukat masrafları ve diğer masraflar toplamı olan miktar kadar malı alır ve açık arttırma usulü ile satış yoluyla nakde çevrilir.

Borçlu alacaklı ile anlaşmak suretiyle borcunu parça parça ödeme imkânına da sahiptir. Böyle bir durumda kişi icra dairesine bu durumu bildirerek, ben bu borcu tek seferde ödeyemiyorum ama parça parça ödemek istiyorum diyebilir ve icra dairesi bunu kabul etmek zorundadır. Kişi bu ödeme durumunda faiz ve gecikmelerden dolayı bir fark ödeyecektir ama netice itibari ile borcunu daha uzun sürede ödeme imkânına sahip olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Senet Ödenmediğinde Ne Olur ile Benzer Yazılar:

16 Kasım 2012 Saat : 1:10
Okunma 6.586

“Senet Ödenmediğinde Ne Olur” için 2 Yorum

  1. şakir şakrak diyor ki:

    senetle alacam deyipte borcunu ödemeyenin kalleşlik yapanın……….

    • Tey Teym diyor ki:

      Allahın insafsızı ölüm var kalım var hesapta olmayan hayatın getirdikleri kadar götürdükleri de var dümbük.. İnşallah dara düşer de neler çektiğimizi anlarsın..

Senet Ödenmediğinde Ne Olur Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Sponsor Bağlantılar